kontakt

O Villach Sołackich

Harmonia z miastem
harmonia z naturą

W prestiżowej poznańskiej dzielnicy powstało zaciszne miejsce, będące synonimem ekskluzywności i elegancji. To właśnie tutaj tradycja przeplata się z luksusowymi rozwiązaniami.

Ville Sołackie to nowoczesny kompleks apartamentów usytuowany w samym sercu sołackiej zieleni. Dzięki otoczeniu natury, nawet w centrum miasta będziesz mógł odpocząć od codziennego zgiełku.

Dzisiejszy tryb życia daleki jest od spokojnego. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie enklawy spokoju, w której można się odprężyć i zregenerować.

Rys
historyczny

Sołacz to nie tylko najbardziej ekskluzywny adres w Poznaniu, ale też jedna z najciekawszych dzielnic willowych w kraju. Łączy w sobie prestiż i bogatą historię. Jej urok tkwi w mistrzowskim wpleceniu sieci krótkich ulic i małych placyków w bujną i wszechobecną zieleń.

Sercem tej urokliwej dzielnicy jest piękny, malowniczy park, zaprojektowany w stylu romantycznych ogrodów angielskich – pełen urokliwych alejek spacerowych, przy których umiejscowione są latarnie oraz ławki stylizowane na pochodzące z początków XX wieku.

Autorem tej koncepcji był prof. Stübben, twórca planów urbanistycznych Wiednia, Brukseli, Helsinek, Madrytu i Kolonii. Dzięki jego idei Sołacz charakteryzuje niezwykle zaciszny i intymny charakter.

koncepcja
architektoniczna

„Kompleks Villi Sołackich to siedem trzykondygnacyjnych budynków – w sześciu z nich znajdują się trzy przestronne apartamenty, cechujące się najwyższą klasą wykonania.

Moim zamysłem podczas ich powstawania było stworzenie malowniczej, kameralnej enklawy, wśród uliczek otoczonych zielenią. Ville Sołackie idealnie komponują się z zabytkowym otoczeniem dzielnicy.

Jest to połączenie wczesnego modernizmu oraz stylu Art Deco, co nadaje Villom niezwykłego charakteru.”

Sławomir Rosolski

Sławomir Rosolski

Przy budowie Villi korzystano jedynie z najlepszych materiałów, dzięki czemu normy estetyczne oraz konstrukcyjne  zachowane zostały na najwyższym poziomie. Wszystkie Ville posiadają zdobione, drewniane okna oraz czterospadowe, mansardowe dachy. Ich styl doskonale wpasowuje się w kanony klasycznej elegancji, którą podkreślają kute balustrady balkonów, tarasów oraz portfenetrów.

Wszystkie te elementy zaprojektowane zostały indywidualnie dla każdej Villi, tak by zaakcentować estetyczne niuanse między nimi.

Poznaj Ville

Zobacz, jak doskonale ten kameralny kompleks komponuje się z zielenią Sołacza i jakie niesie ze sobą udogodnienia.

Twój osobisty
opiekun

Nasz doradca chętnie odpowie na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Możesz skontaktować się bezpośrednio lub wysłać formularz kontaktowy - oddzwonimy!

Bartosz Rajczakowski

(61) 846 40 67 +48 606 976 608

Bartosz Rajczakowski

(61) 846 40 67 +48 606 976 608
formularz kontaktowy

Zwiń/rozwiń

Zwiń/rozwiń

Zwiń/rozwiń

Zwiń/rozwiń